10.10.2025 Trolig naturskader for rundt 1,8 milliarder kroner etter «Amy» Ekstremværet Amy har ført til naturskader på bygninger og innbo for anslagsvis 1,5 til 2,1 milliarder kroner, ifølge foreløpige beregninger fra Norsk naturskadepool. Tallene er foreløpige og kan bli endret.
07.10.2025 Hittil registrert rundt 8000 naturskader etter «Amy» Rundt 8000 skader er nå registrert som flom og stormskader, viser tall fra Norsk Naturskadepool.
06.10.2025 Tusenvis av skader etter ekstremværet Amy Etter en stormfull helg, fortsetter skadene på bygninger og innbo å strømme inn til forsikringsselskapene etter «Amy». Kundesentrene hos forsikringsselskapene har økt bemanningen i forbindelse med uværet og merker stor pågang.
04.10.2025 Skadene etter «Amy» strømmer inn til forsikringsselskapene Fra hele Sør-Norge tikker skademeldingene inn til forsikringsselskapene. Det er mye stormskader hittil, med mange skader på tak, takstein og takplater.
03.10.2025 Forsikringsselskapene og Norsk Naturskadepool forberedt på ekstremværet Amy «Amy» er godt varslet. Det bidrar til at både publikum i de utsatte områdene og forsikringsnæringen har fått gjort nødvendige forberedelser.
17.09.2025 Ny leder i Norsk Naturskadepool Marianne Sundvall er ansatt som ny daglig leder i Norsk Naturskadepool. Hun tiltrer 1. januar 2026.
07.03.2025 Strøm av skademeldinger etter uværet på Vestlandet og i Midt-Norge Meldinger om skader på bygninger og innbo strømmer inn til forsikringsselskapene. Det er så langt anslått rundt 2000 skader på bygninger og innbo etter uværet de siste dagene.
06.01.2025 Stormskader preget naturskadeåret 2024 Det er registrert naturskader for over 1,3 milliarder kroner i fjor, viser oppdaterte tall fra Norsk Naturskadepool. Opp mot halvparten av erstatningene er knyttet til stormen Ingunn på nyåret i 2024 som særlig rammet Nord-Norge.
09.09.2024 Nytt system for naturskaderapportering 8. september lanserte Norsk Naturskadepool skadeutligningssystemet "Meteor". Dette systemet erstatter det tidligere NINA-systemet, og er et nytt digitalt system som gir enda bedre håndtering av naturskader i Norge.
07.08.2024 Ekstremværet Hans satte spor Naturskadeerstatningene på bygninger og innbo ble rekordhøye i fjor, og Hans sto alene for over to milliarder kroner, viser tall fra Norsk Naturskadepool. For ett år siden rammet ekstremværet Hans folk over store deler av innlandet.