Sør-Vestlandet rammet av store vannmasser
Kraftig nedbør har truffet Sør-Vestlandet denne uka. Sokndal i Rogaland er særlig hardt rammet av vannmasser på grunn av svært mye nedbør.
publisert
Forsikringsselskapene har fått meldinger om en rekke vannskader etter store nedbørsmengder, samt flomskader på bygninger og innbo.
De som har fått skader, må kontakte forsikringsselskapet sitt som håndterer skadearbeidet. Det er også viktig å holde seg informert via kommunens nettsider.
I tillegg til de forsikringsmeldte skadene, har det gått hardt ut over infrastruktur som blant annet veier og adkomst.
– Det er de enkelte forsikringsselskapene som har oversikt over skader etter vannets herjinger nå. Vann gjør ofte stor skade, og det er selvfølgelig svært belastende for de som rammes av skader, sier kommunikasjonsansvarlig Stine Neverdal i Norsk naturskadepool.
Kontaktpersoner #
-
Stine Neverdal
Kommunikasjonssjef